O nas

Studenckie Koło Informatyki StosowanejStudenckie Koło Informatyki Stosowanej powstało w kwietniu 2004, ale tak naprawdę nasza działalność rozpoczęła się w październiku, kiedy to już dostaliśmy nasz zaciszny pokoik -113 (aktualnie SKIS mieści się w pokoju -104a) w budynku Instytutu Fizyki przy ul. Reymonta 4 w Krakowie.

Obecnie w SKIS-ie jest blisko 60 osób, co czyni nas najliczniejszym Kołem z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Nasze szeregi zasilają głównie studenci Informatyki, ale również, z racji aktywnego uczestniczenia w życiu SKIS-u, kilka osób z innych kierunków.

Inicjatorem założenia Studenckiego Koła Informatyki Stosowanej był dr hab. Piotr Białas, który przez wiele lat pełnił funkcję Opiekuna Koła. W 2011 r. podjął decyzję o rezygnacji z tej roli, którą przyjęliśmy z wielkim smutkiem. Postanowiliśmy jednak uhonorować osobę dr. Białasa, przyznając mu tytuł Członka Honorowego.

Po wielu trudach ówczesnego Zarządu, nowym Opiekunem Koła zgodził się zostać dr Tomasz Z. Majkowski, z którym mamy przyjemność współpracować do tej pory.